5 marca, 2024

Silne łydki są niezbędne dla każdego sportowca, a także są oznaką ogólnego dobrego stanu zdrowia. Ale nie zawsze jest oczywiste, jak możesz je wzmocnić; ćwiczenia na łydki są zwykle zarezerwowane dla biegaczy i innych sportowców, ale prawda jest taka, że nie musisz biegać, by mieć silniejsze łydki. Tak długo, jak podejmujesz uzgodniony wysiłek, aby skupić się na mięśniach w dolnej części nogi, możesz zobaczyć wyniki. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zmaksymalizować wysiłek włożony we wzmocnienie łydek:

Istnieją trzy główne części do mięśni łydki: gastrocnemius, który biegnie wzdłuż tylnej części nogi; soleus, który jest pod gastrocnemius na przedniej części nogi; i linia podeszwowa, która oddziela te dwa mięśnie. Jeśli zamierzasz chodzić lub biegać po płaskich powierzchniach, powinieneś przede wszystkim skupić się na mięśniu brzuchatym łydki. Ten mięsień jest aktywowany, gdy pięta podnosi się z ziemi podczas biegu lub chodzenia pod górę, więc jeśli chcesz prawidłowo wypracować te mięśnie, pracuj nad chodzeniem pod górę lub na bieżni, zamiast biegać po płaskim terenie.

Istnieje również szereg łatwych ćwiczeń na łydki, które można wykonywać w domu lub na siłowni. Najlepszym jednak sposobem jest bieganie. Panie mają dodatkowy trening chodząc na szpilkach, ponieważ wtedy mięśnie te są stale napięte. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/.