22 kwietnia, 2024

Pierwszym krokiem w wyborze okapu kominowego jest rozważenie sposobu wentylacji kuchni. Dwa najczęstsze rodzaje wentylacji są przez system kanałowy lub przez otwory ścienne. Systemy kanałowe są bardziej wydajne i są lepszym wyborem dla nowszych domów, ale wymagają profesjonalnej instalacji. Wywietrzniki ścienne mogą być instalowane przez właścicieli domów, ale są mniej wydajne niż systemy kanałowe.

Wybierając system wentylacji kuchni, należy rozważyć jego odległość od płyty kuchennej oraz kierunek, w którym będzie wiał. Idealnie byłoby mieć okap, który jest na tyle blisko płyty kuchennej, że można wentylować powietrze bezpośrednio nad płomieniami, aby nie miały one daleko do przebycia zanim dotrą do świata zewnętrznego. Upewnij się, że jakikolwiek system wentylacyjny, który wybierzesz, jest wystarczająco silny, aby poruszać powietrze we właściwym kierunku; jeśli wieje w Twoją stronę podczas gotowania, może to być zła rzecz. Należy również pamiętać, że nie wszystkie okapy mogą być używane zarówno z kanałowymi, jak i ściennymi otworami wentylacyjnymi. Niektóre okapy są wykonane do użytku z jednym lub drugim, więc upewnij się, że wiesz, co dostajesz przed zakupem!

Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu upewnij się, że wiesz, jaki rodzaj oświetlenia ma Twój nowy okap. Więcej artykułów na temat sprzętu domowego znajdziesz na stronie https://rockethome.pl/ .