5 marca, 2024

Autodetailing – na jakich specjalistów można rozróżnić na rynku z tej branży?

 

autodetailing photo

Istnieje wiele rodzajów auto detailerów, ale większość z nich dzieli się na dwie różne kategorie: mobilne i warsztatowe.

Detaliści mobilni zazwyczaj pracują w swoich pojazdach, podczas gdy detaliści warsztatowi mają stałe miejsce prowadzenia działalności. Te dwa rodzaje detailerów mają również różne potrzeby sprzętowe i struktury cenowe.

Detailing samochodowy

Kosmetyka samochodowa jest najbardziej powszechnym rodzajem auto detailingu i obejmuje mycie, woskowanie i polerowanie zewnętrznej części samochodu. Profesjonalne kosmetyki samochodowe mogą przywrócić lakierowi pojazdu jego pierwotny blask, usuwając zadrapania, ślady zawirowań i inne niedoskonałości wykończenia lakierem bezbarwnym. Proces ten pomaga również zapobiegać dalszym uszkodzeniom spowodowanym przez warunki atmosferyczne lub zanieczyszczenia drogowe.

Pielęgnacja wnętrza

Wnętrze samochodu również wymaga od czasu do czasu uwagi. Jeśli nie będziesz regularnie odkurzać i czyścić wnętrza, już niedługo na skórzanych fotelach pojawią się nieestetyczne plamy z rozlanego jedzenia lub napojów, sierści zwierząt domowych lub drobnego kurzu, który z czasem zostaje uwięziony w tkaninie. Profesjonalna firma zajmująca się czyszczeniem wnętrz posiada specjalne narzędzia do dogłębnego czyszczenia tkanin siedzeń i dywanów, a także odplamiacze do uporczywych plam, których nie można usunąć w domu za pomocą zwykłych metod czyszczenia.