5 marca, 2024

Pewne jest, że pościel, pod którą śpisz, musi być dopasowana do pory roku czy temperatury, jaka panuje w Twojej sypialni. Zadbaj o to, aby zimą na Twoim łóżku znalazła się przyjemna w dotyku, przytulna i ciepła pościel, która dodatkowo ogrzeje Twoje ciało, ale nie będzie prowadzić do nadmiernej potliwości. Poznaj nasze propozycje i wybierz dobrej jakości pościel na zimę. 

Jaka powinna być zimowa pościel?

Zawsze zwracaj uwagę na jakość materiału, z jakiego wykonana jest pościel. Ta zimowa powinna być naturalna, ekologiczna, ponieważ ze sztucznej tkaniny wcale nie ogrzeje, ale będzie niekorzystnie wpływać na organizm. Doprowadzi do nadmiernej potliwości, nie będzie przewiewna, może nie być miła w dotyku, a nawet podrażni skórę. Zawsze sprawdzaj oznaczenia producenta. Na metce powinny znaleźć się informacje o atestach i certyfikatach jakości oraz składzie materiału. 

Dobrym wyborem będzie zimowa pościel z tkaniny o grubszym splocie, taki materiał jest po prostu cieplejszy. Świetnie sprawdza się pościel z organicznej bawełny oraz pościel kora. Strzałem w dziesiątkę może być również pościel wykonana z miękkiej flaneli. 

Aspekty praktyczne pościeli 

Wiele osób zwraca uwagę jedynie na zalety wizualne pościeli i traktuje ją wręcz jako element dekoracyjny sypialni. Oczywiście, przy wyborze warto brać pod uwagę trendy mody, kolorystykę lub wzory zastosowane na kołdrze czy poduszkach, ale zawsze należy uwzględniać również czynniki praktyczne. Pościel ma być trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie może zostać uszkodzona podczas prania. Nie powinna się odbarwiać, kurczyć ani rozciągać. Uwagę dobrze jest też zwracać na zapięcie pościeli.