22 kwietnia, 2024

Odżywki do włosów są niezbędne każdej kobiecie, która pragnie cieszyć się jak najpiękniejszymi pasmami. Wśród nich możemy wyróżnić kilka podstawowych typów kosmetyków, dedykowanych różnym osobom i problemom, z jakimi spotykają się na co dzień. Poznaj ich przykłady.

Emolienty

Pierwszym ważnym typem odżywek są te, które swoje działanie opierają na emolientach, czyli substancjach okluzyjnych, tworzących ochronną warstwę na powierzchni włosa. Emolienty mają za zadanie ochronić pasma przed wysychaniem, dodają im elastyczności i gładkości, co jest szczególnie cenione przez właścicielki włosów suchych, podatnych na działanie czynników mechanicznych i szybko puszących oraz plączących.

Odżywki regenerujące do końcówek

Końcówki włosów są bardzo mocno narażone na zniszczenie. Łatwo wysychają, łamią się, plączą i rozdwajają. Często są znacznie bardziej zniszczone niż włosy w wyższych partiach. Właśnie dlatego o końcówki należy zadbać w szczególności. Pomagają w tym regenerujące odżywki do włosów, które dostarczają im niezbędnych do odbudowy składników odżywczych. Wzmacniają je i chronią od wewnątrz przed dalszymi zniszczeniami.

Odżywki do włosów ze skłonnością do przetłuszczania

Wielu osobom wydaje się, że włosy podatne na przetłuszczanie nie powinny być dodatkowo obciążone odżywkami. To błąd! Po prostu należy stosować do nich jak najlżejsze odżywki lub serum, a także nakładać je na końce, nie tuż przy skórze. Dzięki temu można zadbać o kondycję nawet przetłuszczających się włosów, bez ich szybkiego oklapnięcia i przybrudzenia. Specjalnie dedykowane w tym celu preparaty mogą też pomóc w normalizacji pracy skóry głowy.