29 lutego, 2024

Renault to francuski międzynarodowy producent samochodów założony w 1899 roku. Firma produkuje szeroką gamę pojazdów, w tym samochody osobowe, dostawcze, autobusy i ciężarówki. W całej swojej historii Renault było znane z jakości i innowacyjności, zdobywając przez lata liczne nagrody. Przyjrzyjmy się bliżej historii tej kultowej firmy.

Renault zostało założone w 1899 roku przez trzech braci: Marcel, Fernand i Louis Renault. Firma rozpoczęła produkcję rowerów, a następnie w 1903 roku przeszła na samochody. W 1908 roku Renault wypuściło pierwszy masowo produkowany samochód w Europie, Model R. W latach 20. ubiegłego wieku Renault stało się największym producentem samochodów we Francji.

W całej swojej historii Renault było znane z jakości i innowacyjności. W 1936 roku firma wypuściła pierwszy w Europie samochód z napędem na przednie koła, Renault 4CV. W 1978 roku Renault wprowadziło na rynek pierwszy w Europie samochód produkcyjny z turbodoładowaniem – Renault 14 Turbo. W 1992 roku Renault zostało pierwszym europejskim producentem samochodów, który wyprodukował pojazd z poduszkami powietrznymi w standardzie (minivan Espace).

Renault na przestrzeni lat zdobyło również liczne nagrody. W 2013 roku firma została uznana przez JATO Dynamics za najbardziej wydajnego producenta samochodów w Europie. W 2015 roku zostało uznane za „Green Car Manufacturer of the Year” przez magazyn Fleet World. A w 2018 roku została nazwana „Producentem samochodów roku” przez magazyn Auto Express.

Renault to francuski międzynarodowy producent samochodów z bogatą historią jakości i innowacji. Firma zdobyła wiele nagród na przestrzeni lat i jest powszechnie szanowana w branży motoryzacyjnej. Jeśli szukasz niezawodnego i stylowego samochodu, to Renault jest zdecydowanie warte rozważenia! renault dyszkiewicz