29 września, 2023

Basen jest wspaniałym dodatkiem do każdego ogrodu i może być świetnym sposobem na utrzymanie kondycji. Jednak przed zakupem basenu jest kilka rzeczy, które należy rozważyć.

Jaki sprzęt wchodzi w grę?

Przy zakupie basenu najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że powinien być wystarczająco duży dla wszystkich, którzy chcą z niego korzystać. Jeśli w Twoim gospodarstwie domowym jest tylko jedna lub dwie osoby, to wystarczy basen o niewielkich rozmiarach. Jednakże, jeśli istnieje więcej niż dwie osoby w gospodarstwie domowym, to może trzeba pomyśleć o uzyskaniu większego.

Zastanów się, jak planujesz zainstalować swój basen i gdzie będzie się on znajdował. Basen kryty wymaga więcej miejsca, rur do przepływu wody i okablowania elektrycznego niż basen odkryty. Koniecznie weź pod uwagę przestrzeń potrzebną na basen zewnętrzny – nie tylko do pływania, ale także po to, by kąpiący się i stroje kąpielowe nie zabłocili się, a mokrzy imprezowicze mogli przebrać się w suche ubrania.

Filtr basenowy

Filtr basenowy to urządzenie mechaniczne, które usuwa materiał stały z wody basenowej. Filtry basenowe występują w różnych typach, a każdy typ ma unikalne cechy. Niektóre filtry basenowe mogą być czyszczone, a inne wymagają wymiany.

Główną funkcją filtra basenowego jest usuwanie zanieczyszczeń z wody, aby nie unosiły się w basenie. Utrzymuje on również wodę w czystości poprzez zatrzymywanie brudu, włosów i innych cząstek, które w przeciwnym razie mogłyby być widoczne dla pływaków. Przy wyborze filtra basenowego, ważne jest, aby rozważyć, jak często będziesz go używać i ile zanieczyszczeń zostanie usunięte z wody.