5 marca, 2024

Każdy pojazd mechaniczny, który został zarejestrowany na terenie Polski, podlega obowiązkowi przeprowadzania przeglądu technicznego. Obowiązek ten musi spełnić właściciel pojazdu, a samo badanie techniczne musi być zrealizowane raz w roku. 

 

Gdzie robi się przegląd techniczny pojazdu? 

 

Czy przegląd techniczny można zrobić w warsztacie samochodowym, w którym naprawia się wszelkie drobne usterki auta? Oczywiście, że nie. Badania diagnostyczne tego rodzaju, przeprowadzane są tylko w autoryzowanych stacjach kontroli pojazdów, które posiadają w tym celu niezbędne uprawnienia. Co ważne, sam przegląd techniczny samochodu może być dokonany tylko przez wykwalifikowanego diagnostę, który posiada w tym zakresie konieczne pozwolenia i uprawnienia. Aby znaleźć stację kontroli pojazdów, wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce typu “przegląd techniczny samochodu Poznań”. Dzięki temu znajdziesz punkt, który mieści się najbliżej Twojej lokalizacji. 

 

Na czym polega przegląd techniczny auta? 

 

Musisz wiedzieć, że wszystkie stacje kontroli pojazdów działają na tych samych zasadach, weryfikują stan pojazdu mechanicznego, zwracając uwagę na dokładnie te same parametry, a nawet pobierają za taką usługę identyczną opłatę. 

Podczas przeglądu technicznego sprawdzone zostanie nadwozie i podwozie, silnik, hamulce, oświetlenie, jednym słowem wszystkie elementy, jakie mają znaczenie nie tylko dla komfortu podróżowania, ale przede wszystkim dla zachowania optymalnego bezpieczeństwa na drodze.