22 kwietnia, 2024

Kominki to popularny element aranżacji wielu wnętrz. Decydujemy się na nie przede wszystkim w salonach, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby kominek znalazł się także w innej części domu. Warto jednak pamiętać, że zawsze powinien spełniać odpowiednie, wygórowane normy i prezentować się estetycznie.

Zabudowany kominek przyścienny

Najbardziej popularną wersją kominka wciąż pozostaje klasyczny kominek przyścienny, zabudowany z trzech stron ścianami i wyposażony we wkład kominkowy. Jest bardzo uniwersalny, ponieważ doskonale pasuje zarówno do domów klasycznych, jak i nowoczesnych. Wystarczy wybrać odpowiednią obudowę i rodzaj wkładu, aby z jego pomocą uzyskać piękne i bardzo spójnie wyglądające otoczenie.

Inwestycja, która spełnia wszystkie normy

Obecnie kominki mają bardzo wyśrubowane normy unijne, państwowe oraz lokalne, które muszą spełnić, aby można było je użytkować. Jest to minimum 80% sprawności spalania oraz emisji CO mniejsza niż 0,1%. Takie restrykcyjne wymagania sprawiają, że są one zdrowsze dla osób, które przebywają w ich pobliżu, ale także dla środowiska. Wkłady o tak wysokich parametrach można znaleźć pod adresem https://ekokominki.com/.

Elegancki wygląd przez długie lata

Nowoczesne wkłady kominkowe wyposażone są w specjalne systemy (np. płaszcz powietrzny), które pomagają im utrzymać estetyczny i elegancki wygląd przez długie lata. Ich wysokiej jakości wykonanie gwarantuje, że zawsze będą tak samo zachwycać jako element wyposażenia.