29 września, 2023

Wiele mówi się o złuszczaniu martwego naskórka, jednak praktycznie nigdy w kontekście skóry głowy. Skupiamy się na pielęgnacji włosów, zapominając o tym, że skóra głowy również potrzebuje naszej troski. Dlaczego powinniśmy regularnie wykonywać peelingi głowy? Jakich kosmetyków używać? Wyjaśniamy!

Na czym polega peeling skóry głowy?

Celem peelingu głowy jest pozbycie się martwego naskórka, inaczej nazywanego zrogowaciałym. Dlaczego jest to takie ważne? Martwy naskórek występujący w nadmiernej ilości odpowiada za nieestetyczny wygląd głowy i może powodować nieprzyjemne swędzenie. Ponadto blokuje wnikanie składników pochodzących z kosmetyków pielęgnacyjnych. W efekcie skóra jest słabo odżywiona, co może przekładać się na kiepską kondycję całych włosów. 

Peeling głowy to recepta na zdrową skórę i piękne włosy! Wykonywany regularnie i dokładnie przyspiesza procesy regeneracyjne w skórze, reguluje wydzielanie sebum, likwiduje krostki i inne niedoskonałości i poprawia ogólną kondycję skóry głowy. Ponadto wspomaga przyswajanie składników aktywnych pochodzących z ser, wcierek i innych kosmetyków. Regularny peeling sprawia, że skóra głowy jest gładka i przyjemna w dotyku. 

Jakie peelingi znajdziesz na rynku?

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów peelingów:

  • mechaniczne – zawierają sproszkowane pestki owoców, sól czy mieloną kawę i usuwają martwy naskórek poprzez tarcie; z reguły przeznaczone dla każdego rodzaju skóry, jednak dla tych wrażliwych i delikatnych mogą być za ostre,
  • enzymatyczne – delikatnie rozpuszczają martwy naskórek; odpowiednie dla osób z wrażliwą skórą głowy,
  • kwasowe – bazują na kwasach i działają podobnie jak peelingi enzymatyczne; cenione za prostą aplikację.

Świetne peelingi do skóry głowy oferuje internetowa Drogeria Pigment. Jej propozycją są m.in. produkty marki Hairy Tale Cosmetics, dostępne na stronie https://drogeriapigment.pl/362_hairy-tale-cosmetics. W asortymencie znajdziesz np. peeling kwasowy zawierający kwasy winowy, mlekowy, glikolowy i szikimowy. Kosmetyk wzbogacono o nawilżający pantenol oraz ekstrakt z aceroli o wysokiej zawartości antyoksydantów. Peeling dokładnie oczyszcza skórę głowy z martwego naskórka i skutecznie usuwa pozostałości wszystkich kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji.