5 marca, 2024

Postęp technologii nie omija poligrafii, w której pojawiają się nowe metody przygotowywania wydruków. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na wydruki sublimacyjne, wykorzystujące zjawisko sublimacji. Wydruk bazuje na atramentach wodnych i może być wykonany nie tylko na papierze, ale również na tkaninach, tekstyliach, porcelanie, przedmiotach aluminiowych. Przeprowadzany jest w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury.

Druk sublimacyjny – oferta dla firm 

Główną zaletą druku sublimacyjnego jest wysoka jakość tworzonego imprintu oraz jego trwałość. Równie ważna jest niska cena oraz łatwa dostępność usługi. Druk sublimacyjny wykonuje wiele firm poligraficznych na terenie całego kraju. W tym celu korzystają ze specjalistycznych modeli drukarek, pozwalających wytworzyć niemal dowolne, wysoce rozbudowane, nadruki.

Szczególnie ważna jest możliwość nanoszenia grafik przygotowanych cyfrowo na dowolne powierzchnie. Dzięki temu masz możliwość przygotowania nadruku prezentującego na przykład logotyp Twojego zakładu pracy, wybrane fotografie lub ilustracje, a także inne dowolnie wybrane treści graficzne. Druk sublimacyjny jest często wykorzystywany przez duże zakłady pracy pragnące przygotować upominki dla swoich klientów lub pracowników. 

Druk sublimacyjny – tani i wysokiej jakości

Poszukując kontrahenta do przygotowania wydruku sublimacyjnego, warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług, a dokładnie – rodzaje podłoży, na których dana firma jest gotowa wykonać wydruk. Oprócz ubrań i kubków mogą być to także mniej typowe produkty – plecaki, nerki, pokrowce, poduszki, akcesoria i gadżety. Każdy z tych obiektów i urządzeń może stać się małą reklamą Twojej firmy, prezentującym jej profil w postaci estetycznego nadruku.