22 kwietnia, 2024

Oversize nie jest dla każdego. Może być niepochlebny, zwłaszcza jeśli masz kilka dodatkowych kilogramów. Ale jest to również bardzo modne i może wyglądać świetnie na właściwej osobie. Oto kilka wskazówek, jak nosić ponadwymiarowy t-shirt w pochlebny sposób:

 

  1. Jeśli masz mały biust, nie noś koszulki oversize, która jest luźna w okolicy biustu, ale ciasna w talii. To sprawi, że twój biust będzie wyglądał na obwisły.

 

  1. Noś spodnie lub spódnice z wysoką talią, aby zrównoważyć proporcje koszulki oversize, i unikaj billowy spodnie lub spódnice, ponieważ sprawią, że będziesz wyglądać jeszcze większy niż jesteś w rzeczywistości.

 

  1. Poznaj swój typ ciała i wybieraj koszule, które będą go pochłaniać – długi tors będzie dobrze wyglądał w koszuli oversize o dłuższej linii brzegowej, natomiast osoby o szerokich ramionach będą lepiej wyglądać w koszulach z krótkim rękawem lub z pełnym rękawem, z wyższym dekoltem i dopasowanych w okolicy środka (unikaj dekoltów typu scoop).

 

  1. Aby zwiększyć objętość bluzki z długim rękawem, pozostaw jedno lub oba ramiona wewnątrz koszuli, tak aby mankiet rękawa opadał na dłoń, a nie na nadgarstek – w ten sposób uzyskasz obrzmienie wokół ramion.

Więcej na temat ubrań znajdziesz na stronie https://howwear.pl/ .