22 kwietnia, 2024

Jak sobie radzić z buntem nastolatka? Cóż, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zrozumienie, przeciwko czemu buntuje się Twoje dziecko. Czy to ty, czy to świat, czy może coś innego? Jeśli chodzi o Ciebie, to Twoje dziecko chce po prostu, abyś się wycofał i zostawił je w spokoju. To może być bardzo zdrowa rzecz, ponieważ nastolatki potrzebują dużo przestrzeni i czasu, aby odkryć, kim są. 

 

Problem polega na tym, że wielu rodziców nie wie, jak zrównoważyć swoją potrzebę bycia blisko z potrzebą prywatności dziecka. Ważne jest, aby rodzice znaleźli sposoby, aby dać nastolatkowi znać, że nadal jest ważny jako jednostka, ale że potrzebuje również trochę przestrzeni w swoim stylu życia. Oznacza to, że pozwalają im spędzać czas z przyjaciółmi i dają im swobodę podejmowania własnych decyzji o pewnych rzeczach.

 

Jeśli nastolatka czuje, że straciła Twoje zaufanie z powodu swojego buntowniczego zachowania, to będzie chciała, abyś pokazał jej, że znowu jej ufasz, pozwalając jej na dokonywanie własnych wyborów. Najlepszym sposobem na odzyskanie jej zaufania nie jest karanie jej, ale umożliwienie jej większej przestrzeni, w której może oddychać i rozwijać się. Jeśli twój nastolatek wydaje się zły na świat, to może po prostu ma dość tego, że cały czas mówi mu się, co ma robić. Więcej artykułów na temat relacji znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/ .