5 marca, 2024

Kiedy myślimy o ogrodnictwie balkonowym, wyobrażamy sobie piękną, spokojną oazę z dobrze utrzymanymi roślinami i kwiatami. Ale nie ma znaczenia, jak ambitny jesteś: balkony są małe, a stworzenie na nich ogrodu nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

– Po pierwsze, zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz zrobić ogród na balkonie? Co chcesz przez to osiągnąć? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: „lubię kwiaty” lub „po prostu muszę mieć rośliny”, to zadanie może być dla Ciebie zbyt duże. Jeśli Twoim celem jest stworzenie dzieła sztuki lub miniaturowego krajobrazu, wtedy to zadanie może być dla Ciebie bardziej odpowiednie.

– Po drugie, pomyśl o wielkości swojego balkonu i jego potencjale do wzrostu roślin. Jak dużo światła słonecznego dostaje? Czy jest wystarczająco dużo miejsca na sadzenie? Czy rośliny dostaną wystarczająco dużo wody wystarczająco często?

– Po trzecie, sprawdź stan swojego balkonu: czy jest w jakikolwiek sposób uszkodzony (dziury w poręczy, brakujące listwy), czy jest utrzymywany w dobrym stanie przez kogoś innego (płacisz wynajmującemu za sprzątanie)? Jeśli są jakieś kwestie, które trzeba rozwiązać przed rozpoczęciem prac w ogrodzie (naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów lub aranżacja), rozwiąż je jak najszybciej. 

Pozostaje Ci tylko kupić rośliny! Więcej na temat ogrodu znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/