29 września, 2023

Kompromis jest częścią każdego związku, czy chcesz to przyznać, czy nie. Nawet jeśli nigdy nie musiałeś iść na żadne ustępstwo w swoim życiu, to i tak zawsze idziesz na kompromis, gdy decydujesz się na randkę z kimś, kto nie może pójść do kina bez nabawienia się okropnej choroby lokomocyjnej. Kiedy nie ma widocznego środka między poglądami dwóch osób, związek nie może być dokładnie nazwany „zdrowym”.

Aby mieć udany związek, obie strony muszą zrobić co mogą, aby spróbować i znaleźć kompromis, który działa dla obu z nich – a jednak kompromis jest również czymś, z czym wielu ludzi walczy, jeśli chodzi o ich osobiste relacje. Łatwo zrozumieć dlaczego: kompromis oznacza pewnego rodzaju poświęcenie. Nie dostajesz wszystkiego, czego chcesz, ale zyskujesz wystarczająco dużo z tego, czego chcesz, że staje się to warte zachodu. To trudna koncepcja do zaakceptowania dla każdego, kto jest już tak przyzwyczajony do dostawania wszystkiego, czego chce w swoim życiu. Jak więc znaleźć kompromis?

Na najbardziej podstawowym poziomie, kompromis obejmuje posiadanie otwartego umysłu na temat pomysłów, które przynosi twój partner. Jeśli twój chłopak chce, żebyś poszła z nim na bungee, a ty masz śmiertelny lęk wysokości, nie znajdziesz kompromisu, wychodząc z pokoju po tym, jak on zaproponuje wyjazd. W związku trzeba sprawić, by kompromis stał się stylem życia. Więcej na temat relacji dowiesz się ze strony https://catchlife.pl/ .