22 kwietnia, 2024

Malowanie jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na całkowite przekształcenie pokoju. Może przekształcić powłóczyste w dashing, nudne w piękne, i bez życia w żywe. Oczywiście nie może naprawić wszystkiego, ale jeśli lubisz swój dom, ale czujesz, że jest coś, czego brakuje, malowanie ścian może być doskonałym sposobem, aby dodać tego czegoś bez konieczności podejmowania bardziej drastycznych zmian.

 

Istnieją dwa główne rodzaje farb: lateksowe i akrylowe. Obie działają świetnie, ale mają bardzo różne cechy. Lateks jest zazwyczaj cieńszy i bardziej zmywalny niż akryl, dzięki czemu lepiej nadaje się do pomieszczeń o dużej aktywności, takich jak kuchnie lub pokoje dziecięce. Akryl ma więcej ciała i ma tendencję do dłuższego utrzymywania się na ścianach (prawdopodobnie z powodu jego grubości). Jest to również mniej prawdopodobne, aby spowodować alergie niż niektóre farby lateksowe, więc może to być dobra opcja, jeśli ty lub ktoś inny w rodzinie ma problemy z alergiami.

 

Farba akrylowa jest również znacznie lepsza w zakrywaniu brzydkich kolorów ścian niż lateks – jeśli ściany w twoim pokoju są okropnym kolorem lub zostały poplamione lub uszkodzone przez wodę lub dym, nada się ona idealnie. Więcej artykułów na temat remontu znajdziesz na stronie https://totalnyremont.pl/ .