5 marca, 2024

Oczywiście, nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ale istnieją pewne wspólne punkty styczne w związkach, które mogą pomóc w podjęciu decyzji, kiedy może być czas, aby przejść swoje drogi.

’Nie warto rezygnować z relacji’ to szeroki temat, więc zawęźmy go, mówiąc o romantycznych związkach. Punkt, w którym lepiej byłoby zakończyć romantyczny związek niż kontynuować, jest inny dla każdego, a znaki zwykle nie pojawią się, dopóki nie będziesz dobrze w grubej rzeczy. Na przykład, jeśli umawiasz się na randkę tylko kilka tygodni i nadal nie spotkałeś się z rodzinami lub przyjaciółmi, to może być zbyt wcześnie, aby zrezygnować z relacji – chociaż są to prawdopodobnie całkiem przyzwoite wczesne znaki ostrzegawcze, że związek zmierza w złym kierunku tak!

Jeśli jednak jesteście razem od kilku lat (lub dziesięcioleci) i po prostu nie jesteście już szczęśliwi i nie widać, by miało się to w najbliższym czasie zmienić, to może czas pomyśleć o rozstaniu. Jeśli twój partner nie chce lub nie może podjąć wysiłku, aby poprawić części siebie, które doprowadzają cię do szału, jak ich ciągła potrzeba plotkowania z innymi lub ich niezdolność do utrzymania stałej pracy, może to znak, że warto związek zakończyć. Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://joysy.pl/ .