22 kwietnia, 2024

Kostka brukowa jest dostępna w wielu wersjach, o zróżnicowanych kształtach, kolorach i innych walorach estetycznych. Wybór konkretnego typu kostki powinien być dopasowany do rodzaju nieruchomości, do której będzie przylegać, oraz oczekiwań samego nabywcy. Poniżej przybliżamy najważniejsze właściwości kostki brukowej stosowanej w przydomowych ogrodach. 

Kostka brukowa – nie tylko kwadratowa 

Większość z nas kojarzy kostki brukowe z typowo miejskim krajobrazem. Najczęściej pojawiają się w nim kwadratowe kostki brukowe, o powtarzalnym kształcie i prostej konstrukcji. W przypadku gospodarstw domowych wybór często pada na bardziej rozbudowane estetycznie rodzaje kostek. Popularne są kostki prostokątne, sześciokątne, a także prezentujące inne wzory. 

Do tych ostatnich należy między innymi kostka brukowa imitująca cegłę. Jej proste krawędzie pozwalają na tworzenie rozbudowanych i interesujących kompozycji. Kostki falowane są coraz częściej obecne w polskich ogrodach. Falowany kształt ułatwia dopasowywanie kostek do siebie oraz tworzenie autorskich, unikatowych wzorów. 

Kostki trapezowe są wybierane z uwagi na ich mozaikowe właściwości. Możesz za ich pomocą stworzyć podłoże o wyjątkowym, estetycznym oddziaływaniu. Podobny efekt uzyskasz, korzystając z kostek brukowych o kształcie kości, przypominających też rzymską jedynkę. 

Warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę także na kolor wybieranych kostek. Oprócz zestawów kostki jednolitej znajdziesz także rozbudowane mieszanki różnych odcieni, z których możesz samodzielnie wybrać własny zestaw. Dobrej jakości kostkę brukową możesz zamówić u dostawcy Tombet, pod linkiem: https://tombet.pl/.