5 marca, 2024

Klimatyzacja przemysłowa odnosi się do wielkoskalowych komercyjnych systemów HVAC stosowanych w zakładach produkcyjnych lub innych rodzajach budynków przemysłowych. Systemy projektowane są, aby sprostać wymaganiom procesów produkcyjnych w różnych branżach. Zapewniają również dodatkowy komfort pracownikom, pracującym w środowisku biurowym.

 

Systemy HVAC, (czyli klimatyzacja przemysłowa oraz wentylacja) to skrót od słów: 

ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja. Systemy te odpowiadają za regulacji temperatury w budynku oraz wilgotności względnej jego wnętrza. 

Istnieją dwa podstawowe rodzaje systemów HVAC: 

 

  • systemy powietrza centralnego – centralne systemy powietrzne wykorzystują duże sieci kanałów rozprowadzania klimatyzowanego powietrza w całym budynku

 

  • systemy powietrza lokalnego – lokalne systemy powietrzne wykorzystują małe sieci kanałów do dostarczania klimatyzowanego powietrza bezpośrednio do określonych pomieszczeń w budynku.

Niezawodność to standard

 

Spełniająca standardy klimatyzacja przemysłowa zaprojektowana jest specjalnie do zastosowań komercyjnych, w których wymagana jest wysoka wydajność przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – zarówno w jednym budynku, jak i w wielu budynkach na terenie kampusu. Są one również zaprojektowane z wykorzystaniem elementów o dużej wytrzymałości, takich jak stalowe wężownice, czy wymienniki ciepła, które mogą wytrzymać ciągłe użytkowanie bez awarii spowodowanej normalnym zużyciem.