5 grudnia, 2023

Popularność akumulatorów żelowych i ich atrakcyjna cena sprawiła, że wiele osób chętnie korzysta z napędzanego nimi sprzętu. Problem pojawia się w momencie, w którym ogniwa ulegną rozładowaniu, a standardowy prostownik ani kable nie nadają się do ich podładowania. Lepiej pomyśleć o tym zawczasu i zaopatrzyć się w prostownik do akumulatorów żelowych albo jeden z modeli, którymi da się ładować zarówno ogniwa żelowe, jak i kwasowe. Przezorny zawsze ubezpieczony, jak głosi znane porzekadło, a ten niewielki wydatek może nam uratować między innymi wakacyjny wyjazd.

Gdzie używa się w akumulatorach żelowych?

Prostownik do akumulatorów żelowych może się przydać, jeżeli jesteśmy w posiadaniu motoroweru lub skutera, który napędzany jest napędem o takich ogniwach. Sprawdzi się również w przypadku quadów, ale przede wszystkim wszelkiego rodzaju silników do łodzi. Ze względu na obowiązek zachowywania ciszy na wielu akwenach wodnych, większość napędów zasilana jest silnikami elektrycznymi z żelem, które są zdecydowanie cichsze i lepsze dla środowiska niż ich spalinowe odpowiedniki. Można ich dzięki temu używać nawet na tych wodach, na których poruszanie się łodzią zaopatrzoną w diesel jest niemożliwe.

Jak widać na podanych przykładach, prostownik do akumulatorów żelowych przyda się szczególnie w sezonie letnim, a najczęściej podczas wakacyjnych wyjazdów. Przez ten fakt wiele osób o nim zapomina. Dlatego najlepiej kupić go i trzymać cały czas w samochodzie, żeby w razie potrzeby zawsze znalazł się pod naszą ręką. Warto też przemyśleć zakup prostownika uniwersalnego, którym w razie potrzeby można też naładować akumulator samochodowy.