5 marca, 2024

Transport niskopodwoziowy należy do szczególnie wymagających. W przypadku transportu maszyn i urządzeń dużych gabarytów lub ciężkich, stosuje się dedykowane maszyny transportowe oraz korzysta z usług firm specjalizujących się w tej usłudze. Poniżej przybliżamy tematykę transportu niskopodwoziowego oraz podpowiadamy jak zabrać się za jego organizację.

Planowanie transportu 

Przeprowadzenie transportu wielkogabarytowego rozpoczyna się od zaplanowania wszystkich procedur i działań. Powinny być zgodne z obowiązującym prawem i przepisami. Kluczowy jest wybór środków transportu, przygotowanie harmonogramu oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkich użytkownikom ruchu.

W trakcie wyboru trasy uwzględnia się prędkość poruszania pojazdów transportowych oraz możliwość ich wjazdu na drogi krajowe, w tym także autostrady i drogi szybkiego ruchu. Ważnym elementem są spotykane po drodze mosty i wiadukty, które mogą mieć wpływ na możliwość użytkowania danej drogi. Istotne są też inne ograniczenia wybieranych dróg – jak choćby szerokość jezdni lub pasów.

Transport niskopodwoziowy Gliwice

Wybór samochodu transportowego jest nie mniej ważny co wybór naczepy. Powinny gwarantować maksymalne bezpieczeństwo względem transportowanego ładunku oraz znajdujących się w środku osób.

Niekiedy przygotowując transport wielkogabarytowy, należy zawiadomić odpowiedni wydział policji w celu przygotowania skóry dla kolumny pojazdów. Pomoc policji zależy między innymi od rodzaju wyznaczonej trasy oraz specyfikacji i przewidywanych rozmiarów kolumny. Polecamy przede wszystkim transport niskopodwoziowy, z którego korzystają firmy przemysłowe, wydobywcze i budowlane.