5 marca, 2024

Technologia może być ogromną pomocą w sprzątaniu. Istnieje wiele różnych rodzajów urządzeń czyszczących, ale do najczęstszych należą:

 

Odkurzacz to urządzenie, które zasysa kurz i inne małe cząstki. Mogą one być zasilane energią elektryczną lub bateriami. Odkurzacze występują w dwóch rodzajach: stojące i kanistry. Odkurzacze stojące są przewodowe, co oznacza, że podłącza się je do gniazdka elektrycznego. Odkurzacze kanistrowe są przenośne i zasilane akumulatorowo, a do podłączenia do źródła zasilania używają elastycznego węża.

 

Odkurzacze mają kilka zalet w porównaniu z miotłą i szufelką, w tym możliwość czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich jak miejsca pod meblami i wzdłuż krawędzi dywanów, a także możliwość usuwania drobnych cząstek, które w przeciwnym razie sprawiłyby, że kurz byłby bardziej zauważalny (np. cząstki zrzucane przez niektóre rasy kotów).

 

Odkurzacze bezprzewodowe posiadają wewnątrz urządzenia akumulator, który pozwala na sprzątanie bez konieczności ciągłego ciągnięcia ze sobą przewodu elektrycznego. Modele bezprzewodowe są zazwyczaj lżejsze niż ich odpowiedniki podłączane do prądu, ponieważ nie ma potrzeby stosowania systemu napędowego lub nieporęcznego worka wewnątrz urządzenia. Najlepsze bezprzewodowe odkurzacze ważą mniej niż siedem funtów. Niektóre modele posiadają również odłączany odkurzacz ręczny, który pozwala na czyszczenie schodów lub innych małych powierzchni. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://smartzilla.pl/ .