5 marca, 2024

 

Nasiona konopi możesz wykorzystać w dowolnym celu. Są one niezwykle pożywne i stanowią dobre źródło białka, błonnika i kwasów tłuszczowych omega-3. 

 

Małe nasionka z dużym potencjałem kulinarnym!

 

Nasiona konopi nabyć można w wielu sklepach np. https://www.taniesianie.pl/. Można jeść je na surowo, przetoczyć na olej, lub użyć jako składnik do pieczenia. Oleju z nasion konopi, możesz użyć jako dodatku np. w sosach sałatkowych, jak i w potrawach. 

 

Nasiona konopi są często dodawane do batonów granolowych, jogurtów i wypieków, takich jak muffiny. Jeśli szukasz zdrowej alternatywy dla produktów mlecznych, takich jak mleko lub jogurt, rozważ mleko konopne!

Mleko konopne to prawdziwy rarytas

 

Mleko konopne jest bogatsze w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz ma więcej białka niż mleko sojowe. Mleko konopne jest świetne dla osób, które chcą unikać nabiału, ale nadal chcą korzyści płynących z mleka, takich jak wapń i witamina D. Jest również idealne dla wegetarian, nielubiących smaku mleka sojowego.

Olej konopny cieszy się niemałą popularnością

 

Olej konopny jest tłoczony z nasion konopi i ma bardzo niski poziom THC. Ponieważ olej konopny praktycznie nie zawiera THC, nie jest uważany za substancję nielegalną. Jednak nadal może być błędnie oznaczony jako olej „konopny”, jeśli nie jest w 100% czystym olejem z nasion konopi. Używany jest również w wielu produktach, takich jak mydła, kosmetyki i balsamy, ze względu na swoje właściwości nawilżające.