22 kwietnia, 2024

Waporyzatory do suszu to urządzenia, które podgrzewają suche zioła do momentu, w którym uwalniają one swoje aktywne składniki (takie jak THC), ale poniżej punktu spalania, wytwarzając w ten sposób parę, a nie dym. Ta metoda konsumpcji konopi pozwala na czerpanie korzyści z palenia bez szkodliwych toksyn i substancji rakotwórczych, które pochodzą z wdychanego dymu.

Istnieją różne rodzaje waporyzatorów do suszu:

Waporyzator przenośny

Przenośny waporyzator to taki, który możesz zabrać ze sobą, gdziekolwiek się wybierasz. Tego typu urządzenia są one małe, lekkie i łatwe w użyciu. To najpopularniejszy typ waporyzatorów, ponieważ można używać go wszędzie. Modele przenośne posiadają zazwyczaj wbudowaną baterię, którą należy naładować przed użyciem. Zdarza się również, że mają możliwość ładowania przy użyciu kabla USB.

Waporyzator stacjonarny

Waporyzator stacjonarny jest trochę większy niż przenośny. Nie wymaga ładowania przed użyciem – zamiast tego posiada przewód elektryczny, który podłącza się do gniazdka, dzięki czemu może pobierać energię bezpośrednio z domowej instalacji elektrycznej. Tego typu urządzenia są również cięższe od przenośnych, ponieważ ich podstawa zawiera element grzewczy, który podgrzewa zioła do momentu wytworzenia pary.